SQCSVA0R2BAT1A\500 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SQCSVA0R2BAT1A\500
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SQCSVA0R2BAT1A\500 Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS: yes Capacitance: 0.2 pF Tolerance: 0.1 pF Voltage Rating: 250 V Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Dimensions: 0.813 mm W x 1.6 mm L x 0.762 mm H Package / Case: 0603 (1608 metric) Series: SQ SERIES Factory Pack Quantity: 500 Termination Style: SMD/SMT